niebieska koszula damska

Dress code w firmach

Pracując w korporacji czy banku, doskonale należy zdawać sobie z dress codu, jaki panuje w danej organizacji. Większość dużych firm oczekuje od swoich pracowników stroju nie tylko schludnego, ale również eleganckiego. Dotyczy to zwłaszcza stanowisk, w których ma się bezpośredni kontakt z klientem, ale nie tylko. Bardzo często strój podkreśla stanowisko i dodaje pewnego rodzaju powagi.

Typowy strój dla pracownicy korporacji to koszula damska i materiałowe spodnie, rzadko dozwolone są dżinsy. Jest to strój zarówno elegancki, jak i wygodny, nie krępujący ruchów i pozwalający uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy widać nieco za dużo. Ważnym jest, aby koszule damskie, jakie wybiera się do pracy, były zrobione z materiałów, które nie prześwitują. Jest to bardzo częsty problem, gdyż w wielu korporacjach jednym z najważniejszych punktów dress codu jest to, aby bielizna była niewidoczna. W przypadku choćby delikatnie prześwitującego materiału ten warunek nie zostaje spełniony.

Choć koszule damskie są elementem niezbędnym w garderobie każdej kobiety, nie jest łatwo znaleźć te dobrej jakości w galeriach handlowych. Bardzo częstym problemem, na jaki narzekają kobiety, jest fakt, iż projektanci ubrań zapominają o biustach i koszule nieestetycznie ”rozchodzą się” w tym miejscu. Nie dość, że wygląda to bardzo nieelegancko, to dodatkowo jest niezwykle niekomfortowe i może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

Wartym podkreślenia jest fakt, że koszula damska wcale nie musi być biała – chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone w dress codzie firmy. W dobrych sklepach z odzieżą damską można znaleźć różnego rodzaju koszule damskie, w dowolnych kolorach czy wzorach. Zwłaszcza teraz wiele kobiet decyduje się na kolorowe koszule, gdyż są one zdecydowanie odpowiedniejsze na letnią porę niż klasyczna biel, która wielu osobom często kojarzy się ze szkolnymi apelami i przedstawieniami. Z drugiej strony jednak biała koszula damska sprawdzi się w każdej sytuacji i warto mieć choć jedną w swojej szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *