męski strój na plażę

Dobieramy kąpielówki męskie

W poprzednim artykule pisałam na temat damskich strojów kąpielowych i ważnych kwestii w trakcie ich doboru. Teraz przyszedł czas na męskie stroje na plażę czyli kąpielówki. Co powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się na zakupy?

Kwestia ubioru męskiego na plażę określana jest poprzez granice obyczajowości oraz mody i w dużej mierze, to w czym wystąpimy na plaży, będzie zależało od tego, gdzie plażujemy. Tak naprawdę wybrane przez nas męskie szorty kąpielowe powinny być przede wszystkim dostosowane do okoliczności. Poza tym zawsze warto zwracać uwagę na to, by były wygodne i pozwalały nam na swobodę podczas plażowania, czy też uprawiania sportów wodnych. Oprócz tego dobrze jeśli zwrócimy uwagę na to, czy nasze kąpielówki męskie pasują do naszej budowy, współgrają z nią tak, by nie narażać nas na kompromitację.

Oczywiście mężczyźni dobrze zbudowani, wysportowani, chętnie eksponujący swoje walory, mogą tak naprawdę założyć na plażę slipy, spodenki czy szorty i będą się prezentować świetnie. Nie każdy ma jednak takie predyspozycje. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybranie odpowiednich męskich szortów kąpielowych, by podkreślić swoje atuty, a ukryć nieco mankamenty.

Panowie szczupli i wysocy raczej powinni unikać kąpielówek w pionowe pasy, które dodatkowo wydłużą i wyszczuplą ciało. Z kolei wysocy, ale nieco przy kości, z wystającym brzuszkiem raczej nie powinni występować w bokserkach ani slipach, tylko spodenkach do połowy uda, najlepiej w jednolitym kolorze. Mężczyźni raczej niżsi ale wysportowani dobrze będą się prezentować w bokserkach i niezbyt luźnych spodenkach. By dodać sobie optycznie centymetrów mogą wybrać wzory w pasy pionowe. Z kolei niscy i przy kości powinni postawić na męskie szorty kąpielowe raczej w ciemniejszych barwach i niezbyt szerokie.

Przed wejściem na plażę dobrze zorientować się w regulaminie. Często normy dotyczące męskich szortów kąpielowych określają właściciele kąpielisk czy basenów i narzucają obowiązujący strój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *