Jak rozpoznać oryginalne Air Force

Jak wiele popularnych marek obuwia, Nike Air Force 1 również jest narażone na podróbki. Zanim zainwestujesz w parę tych kultowych butów, warto znać kilka sposobów, które pomogą Ci odróżnić oryginał od podróbki.

Sprawdź logo Nike

Początek każdej podróbki zaczyna się od niewłaściwego logo. Upewnij się, że na swoich Air Force 1 masz charakterystyczny znak Nike, który jest dokładnie wyhaftowany lub nadrukowany. Logo powinno być ostro zarysowane i dokładne, bez żadnych niedokładności.

Jakość materiałów

Oryginalne Air Force 1 są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zarówno jeśli chodzi o skórę, jak i elementy z tworzyw sztucznych. Starannie sprawdź materiał z jakiego wykonane są buty, a także ich wykończenie. Podróbki często mają tańsze materiały i są mniej starannie wykonane.

Wzornictwo i detale

Zwróć uwagę na szczegóły, takie jak szwy, podeszwa i wszelkie dodatkowe elementy ozdobne. Oryginalne Air Force 1 mają dokładne szwy, a detale są starannie wykonane. Podróbki mogą mieć niedokładne szwy lub niedociągnięcia w detalach.

Technologia Nike Air

Jedną z charakterystycznych cech oryginalnych Air Force 1 jest technologia Nike Air, która zapewnia doskonałą amortyzację i komfort noszenia. Upewnij się, że buty posiadają widoczną jednostkę Air w podeszwie, która jest odpowiednio umiejscowiona i wygląda solidnie wykonana.

Sprawdź pudełko

Oryginalne Air Force 1 zawsze są sprzedawane w oryginalnym pudełku Nike, które zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące butów. Podróbki mogą być sprzedawane w podrabianych lub nietypowych opakowaniach, które różnią się od standardowych pudełek Nike.

Identyfikowanie oryginalnych Air Force 1 może być trudne, ale zwracając uwagę na powyższe cechy, możesz zminimalizować ryzyko zakupu podróbki. Pamiętaj, że warto zainwestować w jakość, gdy chodzi o kultowe buty sportowe.

Najczęściej zadawane pytania

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących oryginalnych Air Force 1:

Pytanie Odpowiedź
Czy wszystkie oryginalne Air Force 1 mają widoczną jednostkę Air w podeszwie? Tak, wszystkie oryginalne Air Force 1 posiadają widoczną jednostkę Air w podeszwie, która jest odpowiednio umiejscowiona i solidnie wykonana.
Czy podróbki Air Force 1 są zawsze sprzedawane w nietypowych opakowaniach? Nie zawsze, ale podróbki mogą być sprzedawane w podrabianych lub nietypowych opakowaniach, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy pudełko wygląda autentycznie.
Jak sprawdzić jakość materiałów użytych do produkcji Air Force 1? Można sprawdzić materiały dotykając ich i oglądając dokładnie. Oryginalne Air Force 1 są wykonane z wysokiej jakości skóry i tworzyw sztucznych, co jest zauważalne w ich wyglądzie i fakturze.

6. Numer seryjny

Jednym ze sposobów na potwierdzenie autentyczności Air Force 1 jest sprawdzenie numeru seryjnego na metce wewnątrz buta. Oryginalne pary będą miały czytelny numer seryjny, który można zweryfikować na stronie Nike.

7. Badaj opakowanie

Oryginalne opakowanie butów Nike jest starannie zaprojektowane i wykonane. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość druku, kolory i wszelkie oznaczenia umieszczone na pudełku. Podróbki często mają niedociągnięcia w opakowaniu, co może świadczyć o ich fałszywej naturze.

Zobacz także:

Photo of author

Dominik

Dodaj komentarz