damska narzutka

Kardigan – must have sezonu

Narzutki damskie i kardigany są niezastąpione, zwłaszcza jesienią. Najmodniejsze są te, które sięgają przynajmniej do połowy uda. Jak je nosić i z czym zestawiać?

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego materiału, z którego kardigan został wykonany. W sklepach nie brak modeli wykonanych ze sztucznych włókien np. poliestru czy akrylu. Warto jednak szukać przede wszystkim prawdziwej wełny, kaszmiru, moheru czy angory. Jakie kroje są na topie? Zarówno te wąskie i dopasowane, jak i nietoperzowate modele waterfall. Nie bez znaczenia jest także kolor. Najbardziej uniwersalne są jak zawsze odcienie szarości, beże i czerń. Mogą mieć również różnego rodzaju wzory.

Opcji noszenia kardiganów jest kilka. Zawsze doskonale prezentują się połączone z legginsami i dopasowanymi rurkami. Pozwala to bowiem na zachowanie prawidłowych proporcji sylwetki. W przypadku pań o figurze gruszki czy klepsydry warto także pamiętać o pasku w talii. Długi aż do łydek sweter dobrze wygląda także połączony z krótkimi szortami czy spódniczką. Zapinany kardigan z powodzeniem zastąpić może też sukienkę. Zawsze trzeba mieć na uwadze również fakt, że nieodpowiednio dobrana narzutka może dodać lat. Dlatego też nie można zapomnieć o nowoczesnych akcentach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *